Без вода денеска од 10.45 часот се дел од корисниците лоцирани на еден крак од улицата „Александар Турунџиев“, од број 22 до 65.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект од ф-80 милиметри на улица „Александар Турунџиев“ 65 Б.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување со работните активности.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.