Сообраќајна несреќа се случила вчеравечер под мостот во Бутел, пред кружниот тек. Според информациите од очевидци за „4news“ возило марка „БМВ“ престигнувало две возила, но изгубило контрола и излетало од коловозот.

Возачот побегнал од местото на несреќата. Се очекуваат детали од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.