Ознака: БМВ
Македонија 01.10.21 | 23:59

Мицкоски со шега за БМВ-то на Заев: Граѓаните ставаат аларм кога тој се паркира за да не им го снема возилото

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на митингот во Битола раскажа една шега за новото БМВ на премиерот Зоран Заев. И кога сме кај овој Зоран Заев, иако е тешко време...

Калеидоскоп 01.10.21 | 12:13

БМВ очекува поголема заработка поради зголемените цени на возилата

Германскиот производител на автомобили, БМВ ги зголеми проценките за годинешните приходи, поради зголемените цени на новите и половните возила. Зголемувањето на цените...

Македонија 28.09.21 | 21:46

Дури се молите за денар или два за килограм јаболко, Заев на митинг оде во лимузина вредна колку 3 милиони килограми јаболка

Нема да кажувам дека во Ресен првпат сум се заљубил, сум имал девојка првпат тука, тоа ќе ви го каже еден друг. Тој кој што вчера овдека се паркираше со најнова марка на...

Македонија 28.09.21 | 14:51

Заев на митингот во Демир Хисар се појави со најнов модел на БМВ

Бидејќи службените возила не смее да се користат за партиски митинзи, за да му биде удобно, премиерот Заев вчера на митингот во Демир Хисар се појави во најновиот модел...

Црна хроника 16.09.21 | 18:46

БМВ прегази старица во Кичево

Вчера околу 10.30 часот во ОВР Кичево е пријавено дека на магистралниот Кичево- Охрид, на излезот од градот во населба „Горица“, патничко возило марка БМВ со кичевски...

Црна хроника 14.09.21 | 22:05

Го оставил „Бе-ем-вето“ во Лептокарија со клучот внатре, за два часа го нашле во село Лаки

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски...

Црна хроника 08.08.21 | 17:44

Залутан куршум оштети „БМВ“ во Арачиново

На 07.08.2021 во 22.45 часот во Полициското одделение Арачиново, И.Ф.(26) од с.Арачиново пријавил дека околу 22.30 часот од залутано зрно бил оштетен кровот на патничко возило „бмв“,...

Свет 08.07.21 | 15:05

„Фолксваген“ и „БМВ“ казнети со 875 милиони евра поради картелско здружување

Европската комисија ги казни германските производители на автомобили „Фолксваген“ и „БМВ“ со вкупно 875 милиони евра поради здружување во картел со цел да ја спречат...

Вести 05.07.21 | 09:58

Фатени на дело: Двајца крадци фатени додека краделе БМВ

На улицата .„Народни херои“ со ул.„Михаил Чаков“, вчера околу 04.00 часот од полициски службеници се лишени од слобода В.Н.(25) и А.М.(37), и двајцата од Скопје, бидејќи се...

Црна хроника 05.07.21 | 09:57

Двајца скопјани фатени на дело како крадат „БМВ“

На улицата .„Народни херои“ со ул.„Михаил Чаков“, вчера околу 04.00 часот од полициски службеници се лишени од слобода В.Н.(25) и А.М.(37), и двајцата од Скопје, бидејќи се...

Црна хроника 16.04.21 | 17:54

Купил „БМВ“, оставил капар, заминал со автомобилот, со остатокот од парите и веќе не се појавил!

На 15.04.2021 во 20.00 часот во Полициската станица Драчево, 24-годишна жена од Скопје пријавила дека била измамена од К.Н. од Скопје. Според пријавеното, на 13.04.2021 околу 17.30 часот...

Црна хроника 02.04.21 | 11:28

Скопјанец со „бмв“ удри во девојче, па побегна од местото на несреќата

Девојче е тешко повредено откако вчера во 18.10 чaсот на ул.„Лазар Трповски“ во Скопје на неа налета патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки. Како што соопшти...

Црна хроника 11.02.21 | 12:37

Скопјанец си го куртули украденото „БМВ“: Полицијата го открила при контрола во Штип

Жител на скопско Зелениково го добил назад своето „БМВ“, откако, два дена по крадењето било пронајдено при полициска контрола на магистралниот пат Велес – Штип. Полициски...

Црна хроника 05.02.21 | 11:42

За „БМВ“ му платил со фалсификувани 4.500 евра, овој си премолчил и пробал да ги користи

Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против И.А.(45) од тетовска Шипковица и Б.Е.(48) од тетовска Долна...

Црна хроника 03.01.21 | 18:06

Познат идентитетот на радовишанецот кој возеше БМВ на плоштад, полицијата го приведе

Во врска со случајот пренесен преку видео снимка објавена на социјалната мрежа „Тик-Ток”, во која едно лице влегува на плоштадот со своето патничко возило „БМВ“, полициски...

Црна хроника 03.01.21 | 10:42

Во Радовиш нема Бентли па со БМВ се возат низ плоштад

Продолжува ТикТок лудилото во Македонија во кое како да има натпревар кој да испаде поголем идиот. Пред една недела жител на Арачиново со Бентли возеше низ плоштадот,...

Калеидоскоп 28.12.20 | 19:35

БМВ планира до 2023 година електричните автомобили да им сочинуваат 20% од продажбата

Германскиот производител на возила „БМВ“ планира значително да го зголеми производството на електрични автомобили. Како што истакнува извршниот директор на компанијата,...

Црна хроника 03.11.20 | 11:21

„БМВ“ се заби во ѕид, три лица повредени

Три лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајката што се случи синоќа околу 23  часот на ул.„10“ во с.Чучер Сандево. Како што соопшти МВР, С.Л.(29) од с.Мирковци,...

Црна хроника 10.10.20 | 12:37

„БМВ“ прегази 24-годишно момче на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје

Синоќа околу 21 часот на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано К.Н.(30) од Скопје, удрило во пешакот Д.К.(24) од...

Црна хроника 15.09.20 | 17:47

Teтовец ем натепан ем му го искршиле „бе-ем-вето“

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 26.07.2020 на ул.„Браќа...