Ознака: Карпош
Црна хроника 21.06.24 | 20:15

Малолетник нападнат во Карпош

На 21.06.2024 во 01.00 часот во СВР Скопје, 45-годишната Ј.А. од Скопје пријавила дека на 20.06.2024 околу 21.30 часот во училишен двор на подрачјето на Карпош во Скопје, нејзиниот малолетен...

Црна хроника 14.06.24 | 19:40

Инцидент во градинка во Карпош: Дете не сакало да јаде, негувателката го стиснала за образ и го изгребала

Вчера во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, Љ.М.(34) од Скопје пријавила дека на 12.06.2024 откако нејзиниот сопруг го земал нивниот малолетен син од градинка на подрачјето...

Сервиси 12.06.24 | 10:51

Без струја е дел од општина Карпош

Без струја денеска од 9 до 12 часот се дел од корисниците лоцирани на улица „Женевска“ во општина Карпош. Во периодот од 10:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе бидат...

Сервиси 10.06.24 | 20:22

Делови од Карпош и Центар утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат делови од скопските општини Карпош и Центар, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје. Како што...

Скопје 18.05.24 | 13:49

Фирма од Чаир регистрирана само пред еден месец „на диво“ монтира панорамско тркало во Карпош

Фирма од Чаир, регистрирана пред само еден месец без соодветни документи и дозволи, без потребна документација која гарантира безбедност, монтира панорамско тркало...

Скопје 24.04.24 | 15:25

Карпош и Аеродром – скопски општини во кои има најмногу одѕив до сега на гласањето

Според податоците на официјалната веб-страница на Државната изборна комисија (ДИК) излезеноста на избирачките места на првиот круг од претседателските избори до 13...

Скопје 24.04.24 | 14:22

Одѕивот во Скопје поголем од минатите претседателски избори – најголема излезност во Карпош

Најголема излезност до 13 часот во Скопје има во општина Карпош каде правото на глас го искористиле 34,63% од гласачите. Споредбата на излезноста со минатите претседателски...

Скопје 14.04.24 | 21:33

Без вода утре дел од Општина Карпош

Без  вода утре од 8:00 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улиците „Московска“, „Женевска“, „Хашка“, „Будимпештанска“, „Осло“, „Бањалучка“, „Јоаким Осоговски“,...

Македонија 13.04.24 | 22:38

Вака беше во Карпош

ВМРО-ДПМНЕ одржа голем митинг во Карпош на кој говореа кандидатот за претседател Гордана Силјановска-Давкова и лидерот Христијан Мицкоски. Погледнете каква беше атмосферата. Мицкоски...

Македонија 13.04.24 | 22:18

Силјановска-Давкова за власта: Тие се олигарси, тие не се луѓе кои трагаат по решенија

Тие се олигарси, тие не се луѓе кои трагаат по решенија. Нивната политика не е во границите на правото, туку е она што тие мислат да го прават! Најважното за мене е доброто...

Македонија 13.04.24 | 21:54

Мицкоски до Ковачевски: Подобро тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од Пендаровски

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој совет до...

Сервиси 22.03.24 | 13:43

Дел од општина Карпош утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе бидат дел од жителите на општина Карпош, лоцирани на улица „Никола Русински“ број 2. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје,...

Скопје 03.03.24 | 19:18

Без струја утре делови од општините Илинден и Карпош

Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа утре од 9 до 12 часот без електрична енергија ќе останат дел од од ул.„1“, ул.„2“, ул.„3“ и ул.„5“ с. Белинбегово ...

Сервиси 21.02.24 | 08:25

Kaрпошани поленте тубите, ќе нема вода

ЈП „Водовод и канализација“ –  Скопје известува дека денеска, од 9 часот, без вода ќе бидат корисниците од улиците „Невеска“, „Воденска“, дел од „Разловечко Востание“...

Сервиси 19.02.24 | 08:59

Без вода дел од Карпош

Поради санирање на дефект на приклучна цевка, без вода од 09:30 часот се корисниците на дел од улиците „Букурешка“ и „Париска“ во општина Карпош. Водоснабдувањето ќе...

Црна хроника 18.02.24 | 16:59

Сопружници од Карпош се пријавиле меѓусебно за семејно насилство

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје, 36-годишна жена пријавила дека во семејниот дом на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот...

Македонија 29.12.23 | 18:29

Мицкоски: Да споделиме малку радост и желби за здравје, спокој и година на промени кон подобро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше во посета на неколку семејства во општина Центар и општина Карпош. Да споделиме малку радост и желби за здравје,...

Скопје 17.12.23 | 13:09

Јаревски: Стевчо Јакимовски го бетонизира Карпош за бизнис од 600 милиони евра за „Пуцко Петрол“ близок до СДС и ДУИ

-Јакимовски е испостава на власта и „Пуцко Петрол“ за реализација на милионскиот бизнис. За 600 милиони евра ќар за фирма на луѓето од власта, кој треба да го обезбеди...

Скопје 17.12.23 | 10:34

ВМРО-ДПМНЕ: За бизнис од 600 милиони на СДС и ДУИ, Стевчо Јакимовски ќе го бетонизира Карпош

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека за бизнис од 600 милиони на СДСМ и ДУИ, Стевчо Јакимовски ќе го бетонизира Карпош. СДС и ДУИ се директно засегнати од ДУП-от за Алумина. „Пуцко...

Македонија 15.11.23 | 11:54

Негативни резултатите по појавата на салмонела кај основци во Карпош, ДЗСИ ќе ги отвори кујните во шест училишта

Негативни се резултатите по појавата на салмонела кај ученици од дел во основните училишта во Карпош. Ова го покажале резултатите по направениот вонреден инспекциски...