Без струја денеска од 9 до 12 часот се дел од корисниците лоцирани на улица „Женевска“ во општина Карпош.

Во периодот од 10:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе бидат жителите од улицата „Ванчо Мицков“, околу месната заедница.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.