ВМРО-ДПМНЕ одржа голем митинг во Карпош на кој говореа кандидатот за претседател Гордана Силјановска-Давкова и лидерот Христијан Мицкоски.

Погледнете каква беше атмосферата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.