Ненад Милосавлјевиќ, Неша Галија вели дека денес не напушти голем човек и пријател како што беше Аки.

-Баш ми е жал. Уште една лоша вест. Тој е човек кој со своите дела се покажа. Ние ја имаме таа привилегија луѓето да не проценуваат преку нашите дела. Што и да кажеме е премалку за човек како него.

Никола Роквиќ од Рахимовски се опрости на инстаграм.

– Патувај маестро, колку само научив од тебе. Голем пејач со прекрасна боја и интонација. Фала ти -напиша Роквиќ

Жељко Самардџиќ истото го направи на својот профил:

– Почивај во мир генерации нека ти е вечна славата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.