Катерина Тихонова, најмладата ќерка на Путин, е во врска со кореографот Игор Зеленски. Сепак, нема сродство со претседателот на Украина: само иронична игра на судбината.

Тајна љубов, можеби поради „погрешните“ презимиња. Зборуваме за приказната помеѓу Катерина Тихонова, најмладата ќерка на Путин, и Игор Зеленски, поранешен руски танчер.

Сепак, нема сродство меѓу придружникот на Катерина и претседателот на Украина, Володимир Зеленски, само ироничен случај на судбината.

36-годишната ќерка на Путин никогаш отворено не зборувала за врската со Игор Зеленски, ниту за неговиот живот воопшто.

Изворите јавуваат дека Катерина, поранешна балерина, во минатото го водела важниот фонд за технолошки истражувања Иннопрактика, пред да се пресели во Германија, земја во која живее кореографот Зеленски. Потврди од Игор или пак од Катерина, сепак, не пристигнуваат а всушност и залудно е да бидат очекувани: постои најголема доверливост околу семејството на Путин.

Како што пренесува „Кориере“, 52-годишниот Игор Зеленски бил директор на Државниот балет во Минхен шест години, до пред еден месец, кога поднел оставка од функцијата поради неутврдени „семејни причини“. Накратко, кореографот ја прекинал својата кариера веднаш по руската инвазија на Украина поради врската со ќерката на Путин. Според списанието Moscow Today, Катерина Тихонова и Игор имаат и ќерка родена во 2017 година, периодот на разводот на Катерина од олигархот Кирил Шамалов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.