Александар Ристески по четврти пат го фати светиот крст положен во водите на реката Луда Мара во Кавадарци, што го дели градот на два дела.

Голем богојавленски водосвет денеска по повод Богојавление Водици се спроведе во водите на реката Луда Мара, во присуство на голем број на верници. Најсреќен меѓу повеќемината што се фрлија во реката по чесниот крст, беше Ристески од Прилеп, којшто живее во Кавадарци.

Ристески рече дека сите подароци што ќе му бидат доделени, ќе ги донира на момче од Прилеп, на кое му е потребна поддршка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.