Ве изневерува?! Вака ќе препознаете!

Овен
Овните се страсни љубовници, а познати се по тоа што кога се вљубени, го опсипуваат партнерот со изјави на љубов, допири и размена на нежности, па со нив се чувствувате како да сте најважната личност во нивниот свет.

Така, ако вашиот партнер во знакот Овен почне да ве избегнува, да ви дава по еден краток бакнеж наутро и да избегнува да биде интимен, тоа значи дека најверојатно својата потреба за нежности ја добива на друго место.

Бик
На почетокот изгледаат студени и недопирливи, но со текот на времето, кога ќе ве запознаат, се отвораат и од партнерот постојано бараат совет и мислење за сѐ и сешто.

Ним им е важно да имаат партнер чиешто мислење ќе им помогне и на кого можат да се потпрат.

Во оној миг кога веќе нема да ви бараат мислење и совет, потребно е да се загрижите – тоа може да значи дека најверојатно тоа што им треба го добиваат на друго место.

Близнаци
Комуникативни и дружељубиви, Близнаците се познати по тоа што постојано го шират кругот на пријатели, а секогаш бараат некое ново хоби, активности или клубови.

Кога сте во пријателски односи со нив тие секогаш се отворени и искрено кажуваат што им лежи на срце, па немаат никаков проблем да ги споделуваат сите детали од животот.

Ако забележите дека партнерот наеднаш станува мошне повлечен и го крие телефонот, тогаш би требало да се загрижите – најверојатно е внимателен да не најдете некој разговор што не би требало да го видите.

Рак
Кога сте во врска со Рак, тие веднаш ви стануваат најдобри пријатели – мошне се трпеливи и подготвени да ви пружат поддршка во секој аспект од животот и знаете дека секогаш внимаваат на туѓите емоции.

Ако одеднаш вашиот партнер стане студен кон вас, ве избегнува и не ви обрнува внимание, тоа може да значи дека во моментот води сметка за нечии туѓи емоции.

Лав
Секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието, но во љубовните врски важат за мошне лојални партнери, кои ќе направат сѐ за да блескате заедно со нив.

Лавовите може да почнат да изневеруваат ако забележат дека не ги цените доволно и не им го вреднувате трудот.

Ако наеднаш почне повеќе да се дотерува и да излегува сам, тоа е сигурен знак дека Лавот го бара потребното внимание на друго место.

Девица
Мошне се практични и аналитични, па заради тоа и предвидливи. Во врските со Девиците секогаш знаете што можете да очекувате – тие не прават нагли промени во животот, ако нешто ги замолите да направат, ќе го завршат тоа без да ги потсетувате.

Па така, кога ќе забележите неочекувана промена во нивниот распоред или пак ако забележите дека не се таму каде што ви кажале дека ќе бидат, тоа е знак дека Девицата наскоро планира да направи промени и во вашиот љубовен живот.

Терезија
Секогаш знаат што да направат за партнерот да се чувствува посебно – секогаш знаат што треба да кажат и како да направат партнерот да се чувствува ценето, па заради тоа важат за хороскопски знаци со најдолготрајни романтични врски.

Од друга страна, кога ќе забележите дека партнерот во знак Вага веќе не води сметка за вашите емоции, ве исмева или постојано ви упатува критики, тоа може да биде знак дека се обидува да ви го сврти вниманието за да не забележите дека ве изневерува.

Скорпија
Мошне се мистериозни и на прв поглед изгледаат застрашувачки, но откако ќе ги запознаете со текот на времето ја запознавате и нивната емотивна страна.

На Скорпиите им е потребно долго време за да изградат доверба и во целост да му се отворат на партнерот, па со него ги споделуваат сите детали од секојдневниот живот.

Ако одеднаш забележите дека вашиот партнер во знакот Скорпија веќе не ги споделува сите детали со вас, нема време за разговор и не ви бара совет тоа значи дека најверојатно воспоставил таков однос со некоја друга личност.

Стрелец
Секогаш се подготвени за добра забава и обожаваат спонтани и непланирани авантури. Кога ќе најдат партнер со кого можат да ги споделуваат овие свои особини, за нив тоа е најголемата авантура.

Очекувајте дека нивните социјални мрежи ќе бидат преполнети со фотографии од сите места што заедно сте ги посетиле.

Во оној миг кога ќе престанат да ги споделуваат вашите заеднички фотографии, без разлика дали се направени на некое патување или во домашна атмосфера, тоа значи дека се обидуваат да скријат дека се во врска.

Јарец
За Јарците љубовта е инвестиција што треба да им се исплати во иднина. Иако ова не звучи романтично, за нив тоа е најреалистичен начин за да изградат живот со некого.

Ако Јарецот е вљубен во вас, тој е подготвен да ви го подари светот и нема да се штеди.

Сепак, ако забележите дека не сака заедно да размислувате за иднината, да купите стан заедно или да ги делите финансиите тоа е сигурен знак дека нешто не е во ред.

Можно е веќе да размислуваат како да ве откачат и да „инвестираат“ во иднината со некој друг.

Водолија
Водолиите сакаат да го поминуваат времето со пријателите.

Кога ќе се вљубат тие веднаш го запознаваат партнерот со сите пријатели и сакаат да се чувствувате како дел од друштвото.

Можете да бидете сигурни дека додека сте во врска, Водолиите ќе ви бидат најдобри пријатели и очекуваат да бидете некаде излезени со нивните пријатели.

Но, во оној миг кога ќе почнат да инсистираат дека е време да почнат да излегуваат сами или да бидат само со пријателите, тоа е знак дека развиваат пријателство со некој друг.

Риби
Рибите се љубезни и чувствителни и не се плашат да го отворат срцето и да разговараат со партнерот за своите фантазии.

Познати се по тоа што често користат слатки прекари за личноста што ја сакаат и ќе направат сѐ за нивниот партнер да знае дека е сакан.

Во моментот кога ќе престанете да ја чувствувате нивната топлина и искреност, тоа е прв знак дека треба да бидете загрижени.

Најверојатно веќе нашле некој друг со кого ги споделуваат своите тајни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.