Ознака: неверство
Естрада 27.11.20 | 08:54

Свекорот Кеба „се отвори“ за медиумите: Тој прв ја фатил Северина во неверство

Балканските медиуми продолжуваат да објавуваат детали за крајот на бракот на Северина и почетокот на нова љубовна романса со бизнисменот Томислав Воштиниќ. Нивната...

Музика 23.10.20 | 12:21

Лепа Брена прозбори за неверството на Боба Живојиновиќ

Декември 1991 година се омажи за Боба Живојиновиќ, а во медумите често се пишува за нивниот брак. Во една прилика нејзината изјава за неверството на нејзиниот сопруг крена...

Калеидоскоп 06.10.20 | 15:49

Eскорт дама од своето искуство открива зошто мажите изневеруваат

Поранешна ескорт дама која работела за високата класа вели дека оваа професија ја довела во контакт со мажи од сите сфери на животот, па вели дека знае зошто мажите изневеруваат. Шест...

Црна хроника 25.08.20 | 16:54

Кандидат за амбасадор и признал на сопругата дека ја изневерува, таа го пробола со нож во грбот

Семејна драма која завршила со насилство и напад со ладно оружје се одржала во домот на Игор П. кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел, вечерта на 20 август,...

Калеидоскоп 20.08.20 | 15:05

Речиси 50 проценти од жените сметаат дека биле изневерени за време на карантинот

Речиси 50 проценти од жените сметаат дека нивните партнери ги изневериле за време на пандемијата на корона вирусот, покажаува неодамнешна студија спроведена во САД. Сајтот...

Балкан 06.07.19 | 22:14

Србинка го запалила автомобилот на сопругот додека во него имал „акција“ со љубовницата

Љубовна драма се одвивала во Крагуевац во Србија откако сопруга го запалила автомобилот на неверниот маж додека тој во колата имал „акција“ со љубовницата. Настанот...

Семејство 20.12.18 | 10:55

Владиката Петар: Развод на брак само после неверство!

Преспанско – пелагонискиот Владика Петар во телефонски разговор во Централниот дневник на 1ТВ одговори на неколку прашања во врска со денешното излагање кое предизвика...