Овен

Љубов:
Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само ја влошуваат заедничката врска.

Работа:
Големите ефекти понекогаш брзо исчезнуваат. Нема потреба да паѓате на лажни впечатоци за деловни можности.

Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, важно е да се опуштите.

Бик

Љубов:
Нема причина строго да судите нечие однесување, на крајот на краиштата, вие самите правите разни грешки. Не бидете ситничар.

Работа:
Важно е да ги следите основните правила. Секој треба да го работи својот дел од работата на најдобар начин и без прекумерна изложеност.

Здравје:
Избегнувајте лоши навики или нездрава исхрана.

Близнаци

Љубов:
Обидете се да разберете нечија слабост. Нема потреба да се „казнува“ саканата личност.

Работа:
Ве очекуваат разни проблеми во комуникацијата со деловните партнери и дополнителни обврски.

Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации и бидете повнимателни во сообраќајот.

Рак

Љубов:
Често го менувате вашето расположение или одлуки. Она што го премолчувате е поважно од она што му го кажувате на партнерот.

Работа:
Се потпирате на сопственото расудување, но независноста има и добри и лоши страни. Не можете секогаш да ја донесете вистинската одлука.

Здравје:
Ќе уживате во активен одмор и психофизичка релаксација.

Лав

Љубов:
Премногу се грижите без причина, партнерот во моментот не сака да ви ги доверува своите мисли или чувства. Бидете трпеливи.

Работа:
Без разлика на вашата снаодливост на деловните состаноци, постојат работи кои не одговараат на вашата првична проценка.

Здравје:
Ќе уживате повеќе часови добар сон, внимавајте на соништата.

Девица

Љубов:
Следете го вашиот „внатрешен глас“ или претчувствата што ги имате при средба со блиска личност. Вашето срце ќе направи добар избор.

Работа:
Доколку се грижите за решавање на вашите дилеми, останува да ги преземете работите и контролата во свои раце.

Здравје:
Поттикнете позитивно расположение кај себе.

Вага

Љубов:
Бидете умерени во барањата кон саканата личност. Ќе ви годи средбата со блиски пријатели и нечие внимание.

Работа:
Нечија приказна има спротивен ефект врз вас. Нема потреба да се занесувате во различни правци и да се оптоварувате со амбициозни цели.

Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Скорпија

Љубов:
Изгледате вознемирено, барате нечија прошка и избегнувате емотивно ривалство. Контролирајте ги вашите импулси.

Работа:
Не можете да ги измамите колегите со приказна која ја импресионира вашата суета и да игнорирате нечија остроумност.

Здравје:
Ќе уживате во релаксација со вашето омилено хоби.

Стрелец

Љубов:
Не заборавајте дека постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено се што сакате.

Работа:
Вашата критичка природа или дополнителна упорност се толкуваат од околината на различни начини. Сепак, тоа нема да ве спречи да го наметнете вашето мислење.

Здравје:
Слободното време посветете го на рекреација, ќе уживате во некоја спортска активност.

Јарец

Љубов:
Вие сте оптоварени со нови емотивни претчувства, но ова е одраз на вашата моментална состојба и недостаток на инспирација.

Работа:
Средбата со една личност ви изгледа заморно, не обрнувате доволно внимание на други настани во кои активно учествуваат вашите соработници.

Здравје:
Поттикнете ја упорноста, оптимизмот и силната волја во себе.

Водолија

Љубов:
Секогаш постои „погрд дел од реалноста“, затоа немојте да имате илузија дека емотивните проблеми сами ќе се решат.

Работа:
Ваше е да се дистанцирате од настани кои ви ја нарушуваат рамнотежата и концентрацијата.

Здравје:
Избегнувајте какви било напорни обврски или стресни ситуации.

Риби

Љубов:
Во одредени ситуации со вас страда некој близок, но вие тоа упорно го негирате со намера да ги промените работите во ваша корист.

Работа:
Изгледате сомнително кога се среќавате со колегите. Ако премногу се оддалечувате од вообичаените теми, ве очекуваат дополнителни компликации.

Здравје:
Прекумерната грижа лошо влијае на вашата концентрација.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.