Овен

Љубов: Нема причина да го игнорирате незадоволството што го забележувате во вашето семејство. Размислете посериозно за вашите неуспеси.

Работа: Прекумерното изложување или неразумното однесување во друштво на соработници на крајот носи одредени последици.

Здравје: Забавете го брзото темпо и одморете се од зафатениот распоред.

Бик

Љубов: Нема потреба да имате големи илузии. Лесно се занесувате. Побарајте поддршка и разбирање од проверените пријатели.

Работа: Важно е да не зборувате премногу пред личност која може да ве окарактеризира на погрешен начин или да ги искористи вашите изјави во своја полза.

Здравје: Подобрете ја вашата кондиција.

Близнаци

Љубов: Ќе уживате во средба со блиска личност и емотивно внимание. Направете се што е потребно за да постигнете взаемно задоволство.

Работа: Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја повратна цена и значење.

Здравје: Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

Рак

Љубов: Импулсивно реагирате кон блиска личност, мора да имате трпение и разбирање за нечии слабости.

Работа: Дипломатијата понекогаш станува неизбежна, но сакајќи да оспорите нечие мислење, ви недостасува вистинската мерка.

Здравје: Потребна ви е психолошка рамнотежа.

Лав

Љубов: Секогаш постои „погрд дел од реалноста“, затоа немојте да имате илузија дека емотивните проблеми сами ќе се решат.

Работа: Ваше е да се дистанцирате од настани кои ви ја нарушуваат рамнотежата и концентрацијата.

Здравје: Избегнувајте какви било напорни обврски или стресни ситуации.

Девица

Љубов: Подобро е да ја прифатите утешната варијанта на средба со саканата личност, отколку да се занесете со работи кои стануваат премногу далечни.

Работа: Треба да преземете одговорност за вашите постапки. Докажете си себеси и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања.

Здравје: Избегнувајте напорни или стресни ситуации.

Вага

Љубов: Треба да ги исфилтрирате чувствата и мислите, побарајте нечие разбирање за грешките што сте ги направиле.

Работа: Им давате предност на работните места кои не носат практична корист. Големата упорност понекогаш носи низа компликации во деловните контакти.

Здравје: Избегнувајте конфликтни ситуации и емоционално ривалство.

Скорпија

Љубов: Нечија порака може да се толкува на различни начини, а за вас „вистината“ е она што со задоволство го слушате.

Работа: Бидете разумни, сегашниот неуспех треба да ве мотивира на дополнителна упорност или на желба да ги надминете личните слабости.

Здравје: Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

Стрелец

Љубов: Нема потреба да барате некого кого ќе го обвините за вашите неуспеси. На партнерот делувате провокативно, но не го постигнувате посакуваниот ефект.

Работа: Претерувате во желбата да оставите силен впечаток кај колегите. Вашето однесување укажува на претерано нагласување на личните способности.

Здравје: Важно е да ја подобрите вашата концентрација и расположение.

Јарец

Љубов: Треба да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве фати „на дело“ или да ве изненади.

Работа: Со премногу истакнување пред колегите привлекувате негативни коментари. Потрудете се да ја завршите работата што сте ја започнале.

Здравје: Контролирајте ги вашите внатрешни конфликти.

Водолија

Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте омилена забава.

Работа: Не вреди да се изложувате на голем ментален напор или да се спротивставувате на личност која ужива добра репутација и широко деловно влијание.

Здравје: Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Риби

Љубов: Не можете да игнорирате нечие присуство, затоа обрнете внимание на идејата што ја предлага некој близок или блиски пријатели.

Работа: Очекувате големи промени во вашето опкружување, но реалноста изгледа поинаку, залудно ја трошите вашата креативна енергија.

Здравје: Избегнувајте некои лоши навики и стресни ситуации.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.