На состанок со членовите на владата, рускиот претседател, Владимир Путин, соопшти дека вчера се вакцинирал против грип.

Го препорачувам ова на сите мои колеги. Денеска спортував наутро како и обично, се е во ред, без какво и да е двоумење“, изјави Путин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.