Повеќе од десет гости на ресторан во американската сојузна држава Њу Хемпшир се повредени кога автомобил после судар влетал во ресторанот.

На објектот е причинета значителна материјална штета.

Брзата помош превезла 14 повредени во болници, а никој не е во животна опасност.

На местото на настанот биле прегледани уште 20 лица, но не им било потребно болничко лекување, соопшти итната помош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.