Најголемата британска берза за обложување „Бетфер“ почна да нуди облози за тоа кој град во Украина ќе биде следниот што ќе го напуштат украинските вооружени сили.

Во понудата за обложување се вклучени Запорожје, Дњепропетровск, Херсон, Харков, Одеса, па дури и Киев.

Според коефицинетите за обложување, најверојатно е руско заземање на Запорожје и Херсон, а најмалку веројатно е дека Русите ќе го заземат Киев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.