Ознака: обложување
Фудбал 11.08.22 | 13:56

ПСЖ договори контроверзен спонзор поврзан со обложување, чија работа е забранета во Франција

На 1 август, ПСЖ објави дека постигнал регионален договор за спонзорство во Африка и Азија со „1XБET“, букмејкерска компнаија со седиште во Кипар, која работи, директно...

Фудбал 09.08.22 | 13:51

Пари од турска обложувачка мафија преку криптовалути завршувале во Македонија

Турскиот весник „Милиет“ пишува дека се уапсени 59 лица, кои биле вмешани во обложувачки скандал. Истрагата траеела осум месеци а резултира со апсење на осомничените...

Фудбал 14.09.21 | 19:55

Голема акција на Интерпол за време на ЕП: Имало илегално обложување, запленети 6 милиони евра

Во глобална операција на Интерпол насочена против илегални обложувања и перење пари за време на одржувањето на ЕУРО 2020 лишени од слобода се 1.400 луѓе и запленети 6.7 милиони...

Фудбал 01.04.21 | 14:01

Доби 3.000 евра ама дај ни уште 500. Како биле лажени Македонци за дојави на наместени натпревари

Позната е шемата како биле измамени во интернет обложувањето кое го раководеле лица од Република Српска. Акцијата се вика „Вектор“ и шемата била прилично добро разработена. Како...

Фудбал 18.03.21 | 10:30

Неверица во студиото на Скај: Обложувач остана без 250.000 фунти поради голот на Емерсон во 94. минута

Секунди го делеа еден обложувач од 250.000 фунти. Во играта Суперс Сикс џекпот, тој погодил точен резултат на пет натпревари и чекал Челси против Атлетико Мадрид да заврши...

Останати спортови 20.01.21 | 14:20

Наместо дома парите се слеваат надвор: Kога власта ќе овозможи онлајн обложување?

Премиерот Зоран Заев уште пред празниците изрази уверување дека прашањето за онлајн обложување по пат на лиценцирани спортски обложувалници наскоро ќе се реши со измени...

Вести 13.12.20 | 17:44

Пукање во обложувалница, одземени пари

Вчера околу 20:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Гази Баба, две лица со закана одзеле пари, а едно од лицата двапати испукало...

Останати спортови 15.05.20 | 13:09

Од денеска достапно онлајн обложувањето на Спорт Лајф

Од денес стартува онлајн обложувањето на Sport Life обложувалниците. Играчите кои ќе се регистрираат ќе можат да се обложуваат преку интернет платформата на Sport Life. Овозможен...