Авион со 192 патници и членови на екипажот што од полскиот град Катовице патувал кон Атина, вчера попладне на атинскиот авион слетал во придружба на воени авиони, откако постоело инфомрација за бомба, објавија грчките медиуми.

По добиената инфомрација за евентуалното постоење на експлозивен механиза, веднаш бил активиран специјаниот безбедносен протокол.

Авионот на компанијата „Рајанер“ безбедно слетал во Атина, била извршена контрола и проверка како на патнците, така и на авионот и не било пронајдено ништо соминтелно.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.