Ознака: Бомба
Македонија 08.03.20 | 13:42

Заев: Сè предадовме во СЈО, не се сеќавам дека сме ја имале „бомбата“ за Милошоски

Сите материјали од прислушуваните разговори ги предадовме на Специјалното јавно обвинителство на крајот на 2016 година и со тоа ја завршивме нашата обврска, одговори...

Македонија 24.02.20 | 15:10

Откако ја објави „бомбата“ за Заев, Милошоски по допрен глас викнат кај Рускоска

Пратеникот Антонио Милошоски утре е повикан во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас за „бомбата“ која ја објави за поранешниот...

Македонија 24.02.20 | 12:06

И Заев претера: Пред медиуми борец за правда, на маса и судија и обвинител

„Бомбата“ што пратеникот Антонио Милошоски  ја презентираше за лидерот на СДСМ покажува дека Зоран Заев и тоа како имал влијание врз одлуките на Врховниот суд и на...

Македонија 24.02.20 | 12:01

Заев лаже: „Независните“, Беса и АА демантираат дека ја снимиле „бомбата“

Oсумтемина „независни“ пратеници и Беса го демантираат Зоран Заев дека „бомбата“ објавена од Антонио Молошоски е снимана од некој од нив и дадена на поранешниот...

Македонија 24.02.20 | 11:05

Врие во СДСМ по „бомбата“ за Заев, на таен состанок се расправал врвот на партијата

Пoоследната аудиобомба сo Зоран Заев ги разбранувала страстите во самата партиска структура на СДСМ, дознава „Нетпрес“, според чии инфомрации записот во кој може да...

Македонија 24.02.20 | 10:05

Во исто време премиер и врховен судија, веќе нема дилеми дека Заев е главата на октоподот

Веќе нема дилеми кој е главата на октоподот и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нема дилеми...

Македонија 23.02.20 | 19:42

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава

По објавената бомба од страна на ВМРО-ДПМНЕ, на која се слуша како експремиерот Зоран Заев зборува за сопственото влијание врз судството и обвинителството, се огласи...

Македонија 23.02.20 | 16:17

Заев, човекот кој маршираше за правда, ја држел „правдата“ во свои раце: Сум се смирил и сум се договорил со Јово

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио, Милошоски објави аудио „бомба“ во која се слуша како екс премиерот Зоран Заев директно се меша во судската Власт, односно како со...

Македонија 23.02.20 | 16:16

„Стани Јово, Шутка зове…Остави ја партијата на чесни луѓе“

Лавина од реакции на социјалните мрежи откако Антонијо Милошоски објави снимка на која што се слуша што договарал Зоран Заев, претседателот на СДСМ со Јово Вангеловски,...

Македонија 23.02.20 | 14:29

Заев ја потврди автентичноста на новата аудио бомба: Ја коментирам одлуката на Врховен суд

Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која предметите паѓаа...

Македонија 23.02.20 | 14:17

Заев: Или Закон за ЈО или трас-трас, Врховен суд ќе ги падне случаите

Што договарал Зоран Заев со Јово Вангеловски. Како екс премиерот ја менаџирал Катица Јанева. Што се случувало изминатите 3 години, како се спроведува политичкиот прогон...

Македонија 23.02.20 | 14:12

СДСМ ја потврди автентичноста на бомбата за мафијата на Заев, тој бил премиер и врховен судија

СДСМ ја потврди автентичноста на аудио разговорот за мафијата на Заев, смета опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ја изјавата на Хари Локвенец на денешниот прес на...

Македонија 23.02.20 | 14:11

Јанез Јанша на Твитер по најновата бомба за мешањето на Заев во работата на СЈО

По најновата аудио бомба за мешањето на екс премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев во работата на СЈО и Врховниот суд, се огласи поранешниот словенечки премиер Јанез...

Македонија 23.02.20 | 13:54

Бомбите како доказ дека новиот закон за ЈО е донесен за спас на Заев, на фамилијата и на мафијата во Македонија

Се откри ли вистината зошто СДСМ и зоран Заев брзаа со носење на Законот за јавно обвинителство?! Бил ли свесен Заев дека можеби постојат снимки кои го докажуваат неговото...

Македонија 23.02.20 | 13:06

Бомбите го докажуваат тврдењето на светски „Економист“ за хибриден режим во Македонија

Јас сум свесен дека господинот Заев и неговата фамилија се прилично влијателни и во обвинителството и во политиката и во државата, и дека наредувале во минатото кој...

Македонија 23.02.20 | 12:24

Новата „бомба“ го поврзува Заев со случајот „Рекет“

„Бомбата“ што ја објави денеска пратеникот Антонио Милошоски предизвика бура од реакции. Некои велат за вакво нешто „се оди до полиција на неколку часа разговор“....

Македонија 23.02.20 | 11:54

Новата аудио „бомба“ ги разнесе Заев и мафијата на власт: Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не може

Зоран Заев како премиер директно влијаел врз работатата и одлуките на Спцеијалното јавно обвинителство и Врховниот суд – ова го покажува „бомбата“ која денеска...

Македонија 12.02.20 | 17:03

Бомбата на Заев потврди дека е мозокот на „Рекет“, лажеше дека нема комуникација со Боки 13

Денеска пратеникот на ВМРО ДПМНЕ во Собранието на Македонија Антонио Милошоски пред пратениците во Комисијата за европски прашања пушти аудио запис, во кој, според...

Македонија 12.02.20 | 13:34

Дескоска: Ако Милошоски си верува самиот себеси на тоа што го пушти, слободно нека го достави до институциите

Mинистерката за правда Рената Дескоска, реагираше што пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на Комисијата за европски прашања денеска пушти аудиоснимка на која...

Македонија 11.02.20 | 17:48

Ако утре излезе снимка на која Заев 3ема „пoд pака“ милион, два или 4.5 милиони евpа таа нeмa да биде дoкaз?

Новинарот и уредник на „Ифомакс“, Александар Митовски во текст објавен на порталот ја опишува прес-коференцијата која денеска ја одража лидерот на СДСМ Зоран Заев...