Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, се откажа од планираното продолжување на полицискиот час во главниот град на Украина.

Полицискиот час ќе остане нормален – од 20 до 07 часот. Во недела попладне ќе може да се движи низ главниот град и регионот – изјави Кличко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.