Ознака: полициски час
Балкан 01.10.21 | 09:01

Полициски час во Солун, Халкидики, Лариса поради пораст на бројот на заразените

Заразите се стабилизирани низ целата земја, но се зголеми бројот на случаите во северна Грција. Министерството за цивилна заштита објави дека во Солун и поширокиот...

Балкан 30.09.21 | 20:39

Полициски час и забрана за музика во Солун и на Халикидики

Солун, Лариса, Халкидики и Килкис од утре преминуваат во црвената зона и се воведува полициски час од еден часот по полноќ до шест часот наутро и забрана за музика во...

Вести 30.09.21 | 19:01

Во Солун нема лудување по цели ноќи, се воведе полициски час

Солун, Лариса, Халкидики и Килкис од утре преминуваат во црвената зона и се воведува полициски час од еден часот по полноќ до шест часот наутро и забрана за музика во...

Балкан 17.09.21 | 11:30

Полициски час во Катерини, Паралија, Неи Пори, Платамона…

Во четири региони во северниот дел на Грција, односно во областа Пиерија во која спаѓаат Катерини, Паралија, Неи Пори, Платамона и сл, како и во областите Иматија, Пела...

Балкан 17.09.21 | 09:44

Полициски час и забрана за музика во угостителските објекти во Катерини, Паралија, Неи Пори, Платамона…

Во четири региони во северниот дел на Грција, односно во областа Пиерија во која спаѓаат Катерини, Паралија, Неи Пори, Платамона и сл, како и во областите Иматија, Пела...

Балкан 10.09.21 | 10:25

Воведен полициски час од полноќ до 6 наутро во уште два грчки региона

Полициски час од еден часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден се воведуваат во уште два региони во Грција,...

Вести 30.08.21 | 14:51

Се зголемува полицискиот час во Албанија, донесени серија рестриктивни мерки

Албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата, по анализа на состојбата со Ковид-19, донесе одлука за воведување нови ограничувачки мерки за влез во земјата...

Балкан 30.08.21 | 14:48

Полициски час и построги мерки за влез во Албанија

Албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата, по анализа на состојбата со Ковид-19, донесе одлука за воведување нови ограничувачки мерки за влез во земјата...

Балкан 28.08.21 | 18:24

Нови антиковид мерки во Косово, повторно воведен полициски час и режим за влез во земјата

По енормниот пораст на бројот на починати и новозаразени од Коид-19 во последните неколку недели, во Косово од утре стапуваат во сила новите мерки за спречување на ширењето...

Македонија 26.08.21 | 11:47

Засега нема план за карантин или полициски час, Заев очекува бројките на заболени да опаднат

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека засега не се разговара за специјални карантини или за посебни ограничувања поради актуелната епидемиолошка состојба во земјава. Се...

Свет 20.08.21 | 10:58

Талибанците воведоа полициски час: Нема излегување после 21 часот во Кабул

Талибанците веднаш по преземањето на власта во Авганистан презедоа конкретни мерки. Првиот чекор е воведување на полициски час во Кабул. Конкретно на жителите им се...

Балкан 05.08.21 | 14:47

Полициски час на Закинтос и на Крит поради влошената епидемиолошка состојба

Поради влошената епидемиолошка состојба и зголемениот број нови случаи на Ковид-19, а по препорака од надлежната комисија, грчкиот остров Закинтос и градот Ханија на...

Балкан 19.07.21 | 20:44

Во Албанија полицискиот час останува, музика во угостителските објекти до 23 часот

Албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата со Ковид-19, одлучи да го продолжи времето за дозволување музика во угостителските објекти до 23:00 часот, додека...

Патувања 19.07.21 | 15:43

Се испразни Миконос поради полицискиот час и забраната за музика

Мерките што ги воведе Грција против коронавирусот предизвикаа масовно враќање на туристите од Миконос. На островот е воведен 5-часовен полициски час, а во рестораните...

Балкан 17.07.21 | 13:14

На Миконос воведен полициски час и забрана за музика во сите објекти

Полициски час од 1 часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден, се посебните мерки што од денеска стапуваат...

Свет 13.07.21 | 18:17

Делта сојот сее страв – полициски час во повќе градови во Европа

Растот на нови случаи на заболени со делта сојот на коронавирусот ги враќа рестриктивните мерки во Eвропа. Шпанските власти повторно воведоа полицискиот час во дел...

Свет 02.07.21 | 10:12

Португалија го враќа полицискиот час

Ноќен полициски час ќе биде воведен во неколку португалски општини, вклучувајќи го главниот град Лисабон и градот Порто, додека властите се обидуваат да го стават под...

Црна хроника 01.07.21 | 11:35

Охриѓанец казнет со 2.000 евра за кршење на полицискиот час во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје информира дека поднело предлог за парична казна од 2.000 евра за 33-годишен охриѓанец поради непочитување на полицискиот час. Тој...

Балкан 24.06.21 | 12:16

Албанија не планира укинување на полицискиот час

И покрај стабилната епидемиолошка состојба со Ковид-19, албанскиот Комитетот на експерти за справување со пандемијата, не размислува за укинување на мерката за ограничено...

Црна хроника 22.06.21 | 10:41

Обвинителството бара парични казни за три лица поради непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица зaради кривично дело – Непостапување според здравствените...