Силите на цивилната одбрана го изгаснаа пожарот кој денеска избувна на иранскиот меѓународен аеродром во Багдад, во делот од аеродромот од каде што полетуваат авионите, извести држававната новинсака агенција.

Пожарот избил во кафетеријата во салата за поаѓања, пренесе Ројтерс.

Пожарот не влијааел на редот на летање, а причината за пожарот засега е непозната.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.