Градоначалникот на скопската општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски за утре, 23 ноември во Домот на културата во 19,30 часот ја најави презентацијата на отчетот за сработеното во изминатата година.

Започнуваме со нова пракса на работењето во Општина Ѓорче Петров, транспарентност, отчетност, одговорност за сработеното пред жителите.
Ве повикувам утре, среда 23 ноември, со почеток во 19:30 часот, да присуствувате во Дом на културата Ѓорче Петров, на презентација на отчетот за сработеното во изминатата година, објави Стојкоски на својот профил на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.