Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Никола Тесла“ и дел од улица „Руѓер Бошковиќ“, информираат од „ЈП Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето кој почнува од 9 часот е поради промена на вентил во шахта на улица „Руѓер Бошковиќ“ број 5, а ќе трае до завршувањето на промената.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.