Оваа власт мора да замине, oва не е борба за власт, oва е борба за достоинствен живот, стои во Фејсбук статусот на Тони Јаревски.

– 18.06.2022 тргнуваме од пред Симпо во 19:00ч, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.