Целосно исчистени се над 20 депонии на територијата на Општина Бутел!, напиша на својот фејсбук профил градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски.

Поставивме и информативни табли со кои укажуваме на забраната на фрлање шут и ѓубре на веќе исчистените депонии.

Активен е и телефонски број на кој граѓаните на Општина Бутел можат да пријават создавање на нови депонии или локации на кои се наоѓа ѓубре и да пријават несовесни граѓани кои ја загадуваат нашата средина!

Нашата цел е Општина Бутел без депонии, а граѓаните да бидат наш партнер во зачување на хигиената!

Зелена и чиста Општина Бутел за поздрава иднина за сите нас!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.