Ознака: Дарко Костовски
Скопје 26.11.23 | 14:50

Дарко Костовски: До првото тримесечје од пролетта ќе стигнеме до 100% реализација од програмата за секое населено место

Околу илјада луѓе посетивме дома пред изборите и заеднички ја проектиравме нашата програма која што се состои од два дела, а тоа е еден дел со носечки проекти кои што...

Македонија 11.11.23 | 08:46

За првпат во историјата на плурализмот во Македонија пратеник е осуден за став искажан од собраниската говорница

Пратеникот Бране Петрушевски е осуден за нанесување „душевна болка“ на пратеникот Дарко Костовски од СДСМ. Двајцата пратеници се сограѓани од Куманово. За првпат...

Скопје 02.09.23 | 15:04

Уништена урбана опрема во Општина Бутел

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски го осуди вандалскиот чин со кој се уништува урбана опрема. – Жално е што сè почесто сме сведоци на дивјаштвото врз...

Македонија 10.08.23 | 10:48

Костовски со повик до Петровска: Бидејќи Желино тактизира за споменик за бранителите, изградете споменик во Бутел, веднаш ќе обезбедиме локација

Денес се навршуваат 22 години од крвавиот 10 Август 2001 година кога кај месноста Љуботенски бачила осум припадници на македонските безбедносни сили ги даваат своите животи...

Скопје 13.07.23 | 13:37

Костовски: Побегуљата Данела да излезе и да си го собере ѓубрето

Изгубениот случај Данела ги пушти несвесните пиони да шират лажни вести.Гледам дека некои изгубени случаи, платени за тоа, со дебели хонорари се обиднуваат да инсинуираат,...

Скопје 17.06.23 | 20:23

Костовски: Во општина Бутел се изградени дупло повеќе игралишта за оваа година ипол, отколку 23 години наназад

Сите овие луѓе кои што седат тука и сите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ успеаја да покажат дека немаат проблем да дадат жртва, да бидат надвор од удобството на своето семејство,...

Скопје 04.04.23 | 14:05

Костовски: Во Бутел се гради спортско-рекреативен центар, нов плоштад, се асфалтираат улици, мотив за тоа е секојдневната поддршка од граѓаните

Денес заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски сме во Бутел на увид во неколку градежни активности. Моментално се наоѓаме на комплексот спортско-рекреативниот...

Македонија 04.04.23 | 13:54

Мицкоски: Најголем број од проектите кои Костовски ги вети во Бутел се или веќе завршени или во тек на реализација

Денеска сме овде во Бутел, заедно со градоначалникот Дарко, заедно со луѓето кои што се дел од општинската администрација, со советниците кои што навистина прават нешто,...

Македонија 04.04.23 | 13:35

Мицкоски: Најголем број од проектите кои Дарко ги вети во Бутел се или веќе завршени или во тек на реализација, проектите му даваат нов лик на Бутел

Денеска сме овде во Бутел, заедно со градоначалникот Дарко, заедно со луѓето кои што се дел од општинската администрација, со советниците кои што навистина прават нешто,...

Скопје 23.03.23 | 13:05

Костовски од Љуботен: Решен деценски проблем, нема повеќе заборавени граѓани на општина Бутел

Градоначалникот на општината Бутел, Дарко Костовски денес беше присутен на завршувањето на асфалтирањето на улица во селото Љуботен. „Трудот, посветеноста, работата...

Скопје 22.03.23 | 17:21

Костовски: Задоволните лица на граѓаните се нашиот најголем мотив

ЗАДОВОЛНИТЕ ЛИЦА НА ГРАЃАНИТЕ СЕ НАШИОТ НАЈГОЛЕМ МОТИВ Денес во Љуботен дадениот збор кон аџија Зејнула, аџија Селим, Расим, Самет, Мухамет но и кон сите граѓани на оваа...

Скопје 20.03.23 | 19:19

„Боца Иванова“ е простор за булевар, а не е ничиј двор, скопската градоначалничка ја продолжува војната го градоначалникот на Бутел

Доколку сметаат граѓаните дека треба така да се однесуваме, дека треба да ставиме ограда каде сакаме и да кажеме дека тоа е наше, се враќаме назад 30 години. Во оваа држава...

Скопје 20.03.23 | 12:55

Костовски: Грешка беше што ја поддржав Арсовска, сега лично се пресметува со мене

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски, по една и пол година признава дека направил грешка што ја поддржал градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, и лично се...

Скопје 11.03.23 | 17:36

Градоначланикот на Бутел до Данела Арсовска: Заборави ли на ветувањата кон граѓаните од Бел Камен и Кучевишка Бара за кои ти лично даде ветувања дека за 82 дена ќе ги решиш нивните проблеми

Многу симптоматично зошто Арсовска инсистира да не ја промени трасата, а приватната фирма да ја изгради трасата која вети дека ќе ја ревидира пред изборите. Гледам и...

Скопје 09.03.23 | 14:52

Костовски ѝ врати на Арсовска: Данела повторно е надвор од реалноста

Данела повторно е надвор од реалноста, продолжува да пишува реакции и соопштенија од канцеларија ! Кога Арсовска зборува за право, тоа е исто како кога Осама Бин Ладен...

Скопје 09.03.23 | 14:21

Арсовска контра Костовски: Негов проблем е што ветувал легализација на земјишта на кои ќе вцртува маркички за згради

Градот Скопје нема да се впушта во коменитрање на политиканти и политизирање на секоја деструктивна и блокирачка активност во организација на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалниците...

Скопје 09.03.23 | 14:12

Костовски: Нема да дозволам во Бутел да дивее урбаната мафија, Арсовска да ја промени трасата на градската улица

Во Бутел нема простор за урбаната мафија. Нема да дозволам во Општина Бутел повторно да дивее урбаната мафија, исто така нема да дозволам мирните граѓани на оваа општина...

Скопје 06.03.23 | 18:34

Костовски до Арсовска: Горд сум на секој проект реализиран од Градот кој јас лично ти го истакнав како приоритет, бидејќи ти не знаеше каде се наоѓа општина Бутел

Данела Арсовска се налутила зошто сум објавил реконструкција на улица „Радишанска“ која јас лично сум и ја дал како приоритет, па напишала соопштение со отсуство на...

Скопје 21.02.23 | 08:35

Нови паркиралишта доби Радишани на прв влез

Градоначалникот на Општина Бутел Дарко Косовски се пофали со новите паркиралишта во Радишани на прв влез. Паркинг местата се обезбедени на барање на жителите на прв...

Скопје 17.02.23 | 13:43

Костовски: Започна граденжната офанзива во Љубанци

Денес започна целосна реконструкција на над 10 улици во Љубанци, oбјави градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. Тој информираше дека кракот на улица „4“ и крак на...