Преземени се мерки за расчистување на инцидентот што се случи синоќа во возило на ЈСП на линијата 24 меѓу возачот и патник, при што од видео снимките од возилото е утврдено дека возачот физички го нападнал патникот, соопшти ЈСП Скопје.

Денеска, како што се посочува во соопштението, изготвено е решение за суспензија на возачот и покрената е процедура за преземање на соодветни законски мерки за извршениот престап на работното место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.