Владиното мнозинство е стабилно и коалицијата нема никакви проблеми, истакна потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов, за „24 Анализа“ на телевизија 24.

Тој додаде дека засега има информации дека од владиниот тим ќе се менува само Горан Милевски од Министерството за локална самоуправа кој даде оставка и нема најави за дополнителни промени.

Ситуацијата со ДУИ е внатрепартиска и не би ја коментирал, рече потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.