Ознака: Перо Костадинов
Македонија 04.07.22 | 21:28

Костадинов: Ние сме тие кои треба секој ден да покажуваме колку сме големи Македонци

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов во емисијата 24 анализа изјави дека став на партијата е граѓаните недвосмислено да го искажат нивното мислење и револт. Треба...

Македонија 27.05.22 | 23:08

Костадинов: Пратениците да не ги трујат граѓаните со политички пазарења

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов поканет во емисијата „360 степени“ на Алсат, апелира сите избрани пратеници да не ги трујат граѓаните со политички пазарења...

Македонија 12.01.22 | 10:25

Партиските и личните интереси мора да се стават над државните, вели потпретседателот на СДСМ

Се наоѓаме во периоди кога партиските интереси и кога личните интереси мора да се стават над државните интереси, вели потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Валандово,...

Македонија 10.11.21 | 12:42

Костадинов од СДСМ: Не се битни функциите, битни се идеалите

Перо Костадинов  потести дека според Статутот на СДСМ, кога претседателот дава оставка и целото раководство е во оставка, но нагласи дека со вчерашната одлука на ЦО,...

Македонија 09.11.21 | 23:44

Костадинов: Донесовме одлука Заев да ги одложи оставките на неодредено време

Извршниот и Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесоа одлука премиерот и лидер на партијата Зоран Заев да ги одложи оставките на одредено време, додека не...

Македонија 09.07.21 | 23:22

Објавен привиот канидидат на СДСМ за градоначалник на Валандово

На три до четири месеци пред изборите, ние како партија, тргнавме во постапка заедно со вас граѓаните, да го селектираме тоа што е најдобро и да го понудиме за следните...