Имаме две влади со функционално неписмени, но арогантни министри, вели професорката Билјана Ванковска за интервјуто на Крешник Бектеши во кое министерот за економија не знаеше да одговори што тоа зборувал советникот за енергетика Андонов, бидејќи тој не бил негов советник туку бил советник на Владата.

Отишо воз у кукуруз ама ние ни воз имаме, ни кукуруз. Имаме две влади со функционално неписмени но арогантни министри.
Ќе почнам во бога да верувам и да се молам бидејќи од овие тешко дека нешто арно ќе видиме!, вели Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.