Министерот за економија Крешник Бектеши вчера на прашањата на Лупевска не знаеше да одговори за работите кои ги зборувал советникот за енергетика Андонов, бидејќи тој не бил негов советник туку бил советник на Владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.