Подгответе обвиненија против пратеници функционери, советници, пропагандисти на СДСМ за велепредавство на македонските национални интереси, пишува на својот фејсбук профил актерот Сашо Тасевски.

Штом паднат од власт да бидат гонети и ловени секаде по светот.

Само така ќе сфатат какво зло ни направиле. А ќе бидат и пример за иднината, за да не се повтори ова.

Башка треба да сте свесни ако сте прогресивни дека оние клетви што ги фрлаат луѓето по вас, ќе ве стигнат кога тогаш. Или вашите најмили.

Нека не ви е смешно.

Верувајте во ова.

Гнаси предавнички.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.