Денеска сите места назначени за собирање потписи за претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова, се преполни со народ. Кисела Вода, Бутел, Зелениково, Крива Паланка, Илинден, Битола,Шуто Оризари, Свети Николе, Крушево, Демир Хисар, но и сите останати места се преплавени од граѓани дојдени да ја дадат својата поддршка за Силјановска Давкова.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.