Почитувани пријатели, почнуваме со процесот за собирање на потписи за Гордана Силјановска – Давкова во Ѓорче Петров Денеска од 08 – 20 часот кај овластен нотар, канцеларијата е лоцирана кај семафорите кај цвеќарница Камелија/Жито Маркет на главна улица, спроти Стопанска Банка, напиша пратеникот Бојан Стојаноски на својот Фејсбук профил.

Кој сака да се потпише слободно нека ми се јави или нека ми пише. Потписите ќе бидат собрани за еден ден! Промените почнуваат. Да ја исправиме Македонија ! Гордана Силјановска – Давкова за Претседател на Република Македонија, истакна Стојаноски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.