Ознака: потпис
Македонија 22.10.20 | 10:38

Мојот потпис по закон не е задолжителен, одговорете зошто вашата министерка го одби и не го потпиша кредитот

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министер за финансии од редовите на ВМРО ДПМНЕ во техничката Влада во статус на фејсбук му одговори на министерот за здравство...

Ракомет 11.05.20 | 14:34

Навивачка на Веспрем ги истетовирала потписот и бројот на Манасков!

Колку многу се сака и почитува ракометот во Унгарија, а особено во малото гратче Веспрем, докажува гестот на една навивачка на овој клуб, за кој настапува и македонскиот...

Калеидоскоп 10.12.19 | 10:26

Започна собирање потписи против депонија за индустриски отпад во Неготино

Здружението на граѓани „Ековита“ од денеска стартуваше со собирањето потписи против изградба на депонија за индустриски отпад кај Пепелиште. Претседателот Сашко...

Македонија 27.05.19 | 12:13

Пендаровски стави потпис на три закони за социјалната реформа

Стево Пендаровски го стави својот потпис на указите на Законот за социјална заштита, Законот за социјална сигурност за старите лица и на Законот за изменување и дополнување...