Ознака: народ
Македонија 22.02.20 | 08:55

„Кој бе тоа Струмица ќе ја прави двојазича?“

 

Македонија 25.10.19 | 17:06

СДСМ на чело со Заев продолжува да ги ограбува граѓаните на Македонија

СДСМ на чело со Зоран Заев продолжува да ги ограбува граѓаните на Македонија, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Падот за седум места од Извештајот на Светска банка...

Македонија 09.10.19 | 22:52

Пандов до Ременски: За твоето дело е предвидена казна од 3 до 10 години затвор!

Тоа што сега го очекува Македонската јавност, е прес конференција на потпретседателката на Македонското Собрание и пратеник, Фросина Ременски – Фрики, на која ќе...

Македонија 08.10.19 | 21:16

Јас сакам обединување со народот, а не со Заев

Христијан Мицкоски, лидер на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ во гостувањето на емисијата „Отворено“ на телевизијата „24“ вечерва изјави дека сака обединување со...

Свет 27.05.19 | 10:33

Орбан: Мојот народ ми е подраг од мигpантите!

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан, влезе во сеpиозна кавга со Европската Унија поради депоpтацијата на 10.000 мигранти во Србија. ЕУ веќе четири години го кpитикува Орбан...

Македонија 16.01.19 | 10:46

За да не се случи дополнителното губење на Република Македонија, на ВМРО-ДПМНЕ му е потребен народот

ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка сила во Република Македонија и ВМРО-ДПМНЕ оди да победи на сите избори, вклучително и на претседателските и тука нема дилема, истакна...

Македонија 15.01.19 | 19:56

Мицкоски: За да ја одбраниме државата потребна ни е довербата од народот

ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка сила во Република Македонија и ВМРО-ДПМНЕ оди да победи на сите избори, вклучително и на претседателските и тука нема дилема, истакна...