Непочитуван комшија од што се плашите? Па нели тоа што денес го гласавте има поддршка од народот. Зошто има потреба од присуство на полициско обезбедување и вознемирување на заедничките комшии пред заедничкиот влез, стои во Фејсбук објавата на Коче Гаврилов од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој праша зошто е уплашен, па мора 24/7 да го обезбедуваат.

Дали сте ги прашале полициските службеници како го поминиваат работниот ден и дали имаат основни услови за работа?
Непочитуван комшија…. СРАМ сте! Ја продадовте државата, пишува Гаврилов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.