Петличковски на Канал 5 телевизија рече дека моментално нема потреба од активирање на рестриктивни мерки за заштита на Ковид – 19. Мерките би се активирале кога ќе има потреба.

Погледнете го извадокот од гостувањето:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.