Жаклина Шопова реагира што новиот претседател на Комисијата за заразни болести д-р Петличковски е имунолог наместо инфектолог или епидемиолог.

Зошто сите инфектолози и епидемиолози , посебно новите членови кои се номинирани не му го посочиле тоа на новиот Министер за здравство!-прашува Шопова

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.