Овие незавршени 5км кај Петровец исто така се дел од лагата на Ковачевски за 1.300км патишта, вели пратеникот Антонио Милошоски споделувајќи ја веста дека две години стои недореконструирана трасата од автопатот „Пријателство“ на излезот од Скопје.

Неодамна премиерот Димитар Ковачевски сподели видео со кое се пофали дека изградиле 1.300км нови патишта во последните 5 години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.