Ознака: Антонијо Милошоски
Македонија 27.09.22 | 08:52

Милошоски: Ковачевски ни потроши над 20.000 долари за да го види Њујорк

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на неговиот профил на Фејсбук објави дека премиерот Димитар Ковачевски потрошил 20.000 долари за посетата на...

Македонија 07.09.22 | 10:48

Наставничката Костурски од СДСМ вработена во АЕК како информатички техничар, пред вистински информатичар

Честитки за госпоѓа Емилија Костурски, член на ЦО на СДСМ од Битола, за новото вработување во АЕК, за нето плата од 55.000 денари. Можеби како наставничка на возраст од 56...

Македонија 06.09.22 | 22:41

Милошоски: Договорот со Бугарија е изворот на штетните последици кои настануваат по однос на Македонија

Во 2017 година го критикувавме потпишувањето на овој договор, и дадовме пет забелешки како може да биде подобар, но за жал власта тогаш премногу арогантна и нова и не успеа...

Македонија 06.09.22 | 21:49

Милошоски: Нема да не изненади непринципиелност од власта за референдумот

Според нас доставувањето на оваа иницијатива од 100 потписи би требало да е доволна да се отворат вратите на ДИК за собирање на 150.000 потписи, но нема да бидеме изненадени...

Македонија 18.08.22 | 09:40

Милошоски: Охридскиот пливачки маратон е меѓународен спортски бренд, ниедна власт не помислила за откажување

Охридскиот пливачки маратон е меѓународен спортски бренд на Македонија цели 6 децении. Се одржувал и во полесни и во потешки времиња затоа што ниеден претседател и власт...

Македонија 22.07.22 | 13:07

Милошоски: Барањето за измена на Уставот има за цел Македонија да стане ничија земја, да се скараат брат со брат

Барањето за измена на Уставот има за цел Македонија да стане ничија земја, да се скараат брат со брат, коментира пратеникот на ВМРО-ДПМЕ, Антонио Милошоски. Османи можеби...

Македонија 21.07.22 | 21:15

Милошоски: Ако отстапиме за Уставот самите си го каниме второто, петтото, десеттото вето од Бугарија

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, вечерва во своето гостување во емисијата ,,Само интервју”, рече дека ако блокадата на Бугарија ние ја толкуваме како причина...

Македонија 21.07.22 | 20:17

Милошоски: Наместо да се отвори преговарачката рамка се дадоа насоки за отварање на Уставот и затоа во Македонија нема прослава

Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието во своето гостување во емисијата „Само интервју“ зборуваше за меѓувладината конференција која...

Македонија 20.07.22 | 11:34

Милошоски: Прашајте во градот кои се и што прават Лукароски, Џемо и Гешоска и многу работи за криминалот и мафијата ќе ви станат појасни

Ова во Прилеп е нарачана закана кон пратеник од опозицијата, заради неговите критики кон власта за предавничкиот протокол со Бугарија, вели пратеникот Антонио Милошоски...

Македонија 19.07.22 | 13:15

Милошоски: Ако ова е историски ден нека одат на плоштад и нека го повикаат народот на заедничка прослава

Доколку ова денеска е историски ден, откако ќе се вратат од Брисел премиерот Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ, нека одат на плоштад и нека го повикаат народот...

Македонија 13.07.22 | 13:06

Милошоски: Владата е единствениот орган што може да ја одбие или прифати преговарачката рамка

За преговарачката рамка, според Уставот, надлежен орган којшто ја прифаќа или одбива е Владата, но Владата е уплашена од револтот на граѓаните и се обидува преку Собранието...

Македонија 10.07.22 | 19:51

Антонио Милошоски : Бараме преговарачка рамка која носи европеизација а не бугаризација

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во гостување во централниот дневник на Сител телевизија истакна дека Македонија не почнува преговори со ЕУ, туку таа почнува...

Македонија 07.07.22 | 16:25

Милошоски ги претстави шесте забелешки на ВМРО-ДПМНЕ на францускиот предлог

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска на прес конференција ги претстави шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има посочено како...

Македонија 01.07.22 | 14:10

Милошоски: Ковачевски и Османи го кријат предлогот

Денешната прес конференција ја држам на тема двајца манипуланти Димитар Ковачевски и Бујар Османи, кажа на денешната прес-конференција пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио...

Македонија 30.06.22 | 08:42

Ковачевски е дволичен: Не слушнал дека Џафери ги пцуе службениците, а знае кој чие деколте снимал

Милошоски: Ковачевски го гледа Собранието како политички супермаркет од каде што вади споредни настани за дневен дефокус од неуспесите во кои е заглавена владата и...

Македонија 29.06.22 | 23:26

Милошоски: На владата ѝ беше поважно да добие датум, отколку содржината на преговарачката рамка

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски за „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија кажа дека Европа има правила кои ги почитува, но тоа не значи дека...

Македонија 29.06.22 | 16:23

Скафандер-министерката нема да предложи разрешување на Азири, кој „ќе сече раце и нозе на антиалбанци“

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ќе почека да види дали надлежните органи ќе утврдат вина кај државниот секретар за култура Валмир Азири и потоа...

Македонија 29.06.22 | 14:41

Милошоски го покани Ковачевски на Комисија за надворешна политика да се дискутира за последниот предлог со Бугарија

Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за пратенички прашања упати прашање до Ковачевски каде го запраша дали би прифатил како претседател...

Македонија 28.06.22 | 10:29

Mилошоски го пријави во полиција Азири, советникот од Култура кој се закани со кршење раце и нозе

Пратеникот Антонијо Милошоски во моментов се наоѓа во полициската станица Центар во Скопје, каде пред надлежен началник го пријавува  функционерот на ДУИ Вaлмир Азири,...

Македонија 27.06.22 | 22:32

Азири од Култура со подршка за Адеми: Му се закани на Милошоски, спомнува кршење раце и нозе

По инцидентот во собранието, во кој во главна улога беше пратеникот на ДУИ, Арбр Адеми, државниот секретар во министерството за култура, Валмир Азири, јавно и директно...