Ознака: Петровец
Македонија 17.10.21 | 20:42

Победа во прв круг во Илинден и Петровец на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ

Убедлива победа на кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ во општините Илинден и Петровец. Александар Георгиевски и Борче Митевски беа надмоќни кон своите кандидатите на СДСМ. Ова...

Скопје 07.10.21 | 14:28

Митевски: Ја направивме најголемата индустриска зона во Македонија, а во новиот мандат ќе направиме уште една зона во Петровец

Градоначалникот на општина Петровец и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов мандат, Борче Митевски, на лице место ја покажа најголемата индустриска зона во Република Македонија,...

Скопје 06.10.21 | 18:32

Митевски: Се’ што сум ветил сум исполнил, Петровец ќе добие нова општинска зграда и културен дом

На митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Петровец, актуелниот градоначланик и кандидат за нов мандат, Борче Митевски, истакна дека се’ што ветил исполнил, а сега ветува...

Македонија 06.10.21 | 18:31

Мицкоски: Толку се нервозни што почнаа меѓу себе да се тепаат по улици, очи да си вадат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Петровец порача дека доста е од ароганцијата и манипулациите на власта, коментирајќи...

Македонија 06.10.21 | 17:30

Следете во живо: Создади нова иднина – Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Петровец


Скопје 01.10.21 | 13:25

Митевски: Нов културен дом, нова општинска зграда, детски градинки, спортска сала и продолжување на инвестициите во Петровец

Во изминатиов период реализиравме голем број на проекти кои се значајни за вас мои сограѓани, но тука нема да застанеме, рече кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Петровец,...

Црна хроника 27.09.21 | 15:29

Поранешен градоначалник и полициски службеник со нож го пробол синот во семејна кавга

Поранешен градоначалник и полициски службеник го избодел синот во семејна кавга, дозна утрово Нетпрес. Поранешниот градоначалник на Општина Петровец од редовите на...

Македонија 27.04.21 | 13:09

Мицкоски од Петровец: Евидентна е разликата помеѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во посета на селото Чифлик, во општината Петровец од каде што порача дека е очигледна разликата помеѓу градоначалниците...

Економија 06.02.21 | 14:27

Мицкоски: 17 нови инвестиции во Петровец, градоначалникот на Петровец ѝ држи лекции на владата

Денеска сме овде во општина Петровец како што кажа градоначалникот, да поразговараме за една успешна приказна која што изминативе години овде функционира, но и 17 инвеститори...

Црна хроника 19.12.20 | 14:53

Приведен газда на локал во Петровец што работел по 18 часот

Скопската полиција, во соработка со Државниот пазарен инспекторат, вчера, за време на првиот ден од забраната за работење на угостителските објекти по 18 часот, извршила...

Црна хроника 07.09.20 | 16:13

Жител на Петровец, по кој се трагало од 2 јуни, е пронајден мртов

Во атарот на велешкото село Ветерско, покрај стариот пат Велес-Скопје, на 6 септември бил пронајден починат 65-годишникот М.Г. од село Ржаничино – Петровец. За него имало...

Македонија 04.07.20 | 19:39

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции и загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од целосно неспособна...

Македонија 04.07.20 | 18:13

Јанушев од Петровец: СДСМ и Заев и сите останати од криминално рекетарската банда се испеана песна

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општина Петровец....

Македонија 04.07.20 | 17:13

Следете во живо средба на Мицкоски со жителите на општина Петровец

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Петровец. Средба со жителите на Петровец, 04.07.2020 Средба со жителите на Петровец, 04.07.2020 Gepostet von Hristijan...

Црна хроника 04.05.20 | 12:00

Се урна хеликоптер на МВР, нема загинати, ни тешко повредени

Хеликоптер на МВР денеска се урнал на аеродромот во Петровец. Според информациите на „Република“ нема загинати, ниту тешко повредени во несреќата. Полесно повредено...

Црна хроника 17.04.20 | 16:03

Пресметка со филмски заплет кај Петровец, повредени тројца скопјани

Во Полициска станица Петровец вчера околу 14.00 часот, Е.Л.(39) од с.Чифлик, скопско,  пријавил дека во 13.45 часот на место викано „Шамак“, во атар на с.Петровец, по претходна...

Црна хроника 06.04.20 | 10:58

Судир кај Петровец, двајца повредени

Две лица се повредени во судирот кој се случи вчера во 15.45 часот на крстосницата од регионалниот пат Скопје – Велес, кај с.Петровец. Како што соопшти МВР, сообраќајната...

Црна хроника 22.11.19 | 12:05

Во пожар во Петровец 10 семејства останаа без покрив над глава

10 фамилии во општина Петровец од изутрината се без покрив, откако пожар ја изгоре импровизираната барака во која живееја. Во несреќата нема повредени лица, а благодарение...

Црна хроника 18.10.19 | 16:22

Починат маж пронајден ноќеска во својот автомобил кај Петровец

Ноќеска околу 01 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека на локалниот пат с. Петровец кон с. Дрма, кај патоказните табли за влез во општина Петровец,...

Скопје 10.03.19 | 23:52

Пожарот кај Петровец ставен под контрола

Екипа на Противпожарната бригада на Скопје интервенираше вечерва поради запалена трска кај каналот на потегот од Ржаничино до Таор во општина Петровец. Пожарот е ставен...