Малкумина знаат дека новиот британски Крал Чарлс ја посети Македонија.Тоа се случи во ноември 1998 година. Не можат да се најдат многу информации за целта на неговата посета но од она што се знае е дека тој имал прием во хотелот „Континентал“.

Од пред 24 години датира и фотографијата на тогашниот принц со гитаристот Влатко Стефановски. На средбата Влатко на Чарлс му го подарил цедето од тогаш новиот албум „Џипси Меџик“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.