Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, на социјалните мрежи преку порака ја честита независноста на Македонија.

Честита независност Македонијо!
Остануваат уште многу соништа на генерации Македонци да се реализираат. Но доаѓаат подобри денови! Доаѓаат твоите синови и ќерки!
Да си вечна Македонијо! Честит 8ми Септември!, напиша на Фејсбук Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.