Ознака: александар николоски
Македонија 11.04.21 | 14:20

Николоски: Додека народот чека вакцини, а Македонија се дави во криминал најодговорните гајле немаат возат мотори

Потпрестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил побара оставка од Заев и Филипче и објави видео на кое се гледа дека тие денеска возат...

Македонија 10.04.21 | 15:03

Николоски: Пред 148 години има воз од Солун за Скопје, денес нема! Пропаста има име, неспособноста има име- Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил го честиташе Денот на железничарите и напиша: 9 Април 1873 првиот воз од Солун до Скопје 10...

Македонија 10.04.21 | 11:46

Николоски: Аферата со пасошите е најголемата крими афера во историјата на Македонија, па затоа раководството на ВМРО-ДПМНЕ добива закани по живот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакнува дека аферата „мафија“, во која се издавани македонски пасоши на криминалци од цела Европа, е најголемата...

Македонија 10.04.21 | 09:05

Николоски: Аферата „мафија“ сигурно ќе влијае на европскиот пат на државата, три години траело издавањето пасоши, а властите не реагирале

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, предупредува дека аферата „мафија“ во која МВР издавало македонски пасоши на разни криминалци од Балканот ,...

Македонија 09.04.21 | 23:36

Николоски: Владата преку сомнителна фирма, која тргува со овошје, проба да набави вакцини од Кина за дупло поголема вредност

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во емисијата „Јади бурек кај Јанко“, во ТВ Сонце во врска со набавката на вакцини истакна дека по толку...

Македонија 09.04.21 | 21:44

Николоски: Има еден парадокс – зошто овие 214 пасоши сѐ уште не се прогласени за невалидни?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, при гостување во емисијата „Јади бурек кај Јанко“, на ТВ Сонце, зборуваше во врска со аферата „Мафија“ и издавањето...

Македонија 09.04.21 | 21:28

Николоски: Доколку функционерите вмешани во аферата “Мафија” не поднесат оставки, тогаш Македонија најверојатно ќе има реперкусии на патот кон ЕУ

Во вечерашното издание на емисија “Јади бурек” кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на...

Македонија 09.04.21 | 21:09

Николоски: Со македонски пасоши се убивале луѓе и се пренесувала дрога

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски вечерва во „Јади бурек кај Јанко“, во ТВ Сонце во врска со аферата „Мафија“ и издавањето на македонски...

Македонија 09.04.21 | 20:17

Следете во живо: Александар Николоски за последните случувања на ТВ Сонце

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во емисијата „Јади бурек“ со Јанко Илковски на ТВ Сонце говори за последните случувања во Македонија. Целото...

Македонија 09.04.21 | 14:49

„Крстен по дедо му“, со пасош од Спасовски: Наркобосот Луис Волина уште еден „Македонец“ од белосветското подземје

Луис Волина, МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН со „традиционално“ македонско име веројатно крстен на дедо му 🙂 е осуден во Шпанија во 2020 за ТРГОВИЈА СО ДРОГА. Нема нарко бос на...

Македонија 07.04.21 | 14:11

Николоски: Единствениот со кој Мицкоски контактирал, а можеби е поврзан со пасошите е Заев

ВМРО-ДПМНЕ го обвини министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, дека пушта лажни вести откако тој во „Утрински брифинг“ изјави дека Христијан Мицкоски имал...

Македонија 07.04.21 | 14:05

Водач на албански наркокартел и осомничен за обид за убиство во Украина дел од лицата што добиле македонски пасош од МВР

Аферата „Мафија“ ја докажува целата немоќ на правната држава, која е окупирана, погазена и завиткана во хибриден режим. Државата е логистика на криминалци, мафијаши...

Македонија 07.04.21 | 12:58

ВО ЖИВО: Николоски открива нови имиња од аферата „Мафија“

Селдете ја во живо прес-конференцијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на која открива нови имиња од аферата „Мафија“:

Македонија 06.04.21 | 14:07

Николоски: За Заев имам неколку прашања кои ќе бидат интересни за јавноста

Очигледна е намерата и стравот кај портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов кога за наводната афера во Азербејџан во која бил вмешан и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Македонија 06.04.21 | 13:43

Костадин Костадинов стана извор на лажни вести

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов станува извор на лажни вести. Тој денеска објави нова лага   дека постои наводен огромен коруптивен скандал со дел од пратениците...

Македонија 06.04.21 | 13:19

Николоски: Останувам на тоа што сум го кажал, со Заев ќе се видиме на втори јуни на суд

Благодарам што дојдовте, за жал денеска рочиштето во кое што Зоран Заев ме тужи за клевета во однос на тоа што го кажав и позади кое што стојам, а тоа е дека случајот „Рекет“...

Македонија 06.04.21 | 13:12

Николоски: СДСМ падна толку ниско што клеветат меѓународни организации и врвни европски политичари за да ме оцрнат

СДСМ падна многу ниско и мора да измислуваат работи, бидејќи не знаат поинаку, а клеветат како нарачка од причина што Заев нема одговори на моите прашања, поврзани со...

Македонија 04.04.21 | 13:23

Николоски за Заев: Ваков самобендисан неспособен неработник летнат во облаци ниту имало ниту ќе има

Денеска сме во посета на Гевгелија да се запознаеме од прва рака со она што се случува тука во градот заедно со пратеничката од Гевгелија и со претседателот на општинскиот...

Македонија 02.04.21 | 14:04

Николоски: Ова е сè, само попис не – нема да го признаеме ако не е по процедурите на Евростат

Во емисијата „Утрински Брифинг“ гостуваше потпретседателот и пратеник од ВМРО- ДПМНЕ Александар Николоски кажа дека ВМРО – ДПМНЕ нема да дозволи попис којшто не е...

Македонија 02.04.21 | 13:28

Николоски: Нема да поддржиме закон со кој само со тројца сведоци се добива државјанство

Потпретседателот и пратеникот од  ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостување во емисијата „Утрински Брифинг“ кажа дека закон кој одобрува давање на државјанство...