Македонскиот премиер Димитар Ковачевски зборува пред празна сала. Додека тој одговара на пратенички прашања салата е празна. Пратениците од СДСМ никаде ги нема. Додека Ковачевски, нивниот партиски лидер зборува тие уживаат во собраниското бифе. Целосно непочитување кон премиерот, воедно и нивен партиски лидер…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.