Ова во Прилеп е нарачана закана кон пратеник од опозицијата, заради неговите критики кон власта за предавничкиот протокол со Бугарија, вели пратеникот Антонио Милошоски за опожареното возило на колегата Петар Ристески.

Прашајте во градот кои се и што прават Лукароски, Џемо и Гешоска и многу работи за криминалот и мафијата ќе ви станат појасни, порача тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.