Ознака: опожарено возило
Црна хроника 03.09.22 | 17:24

Познато кој го возел форд фокусот што изгоре кај Црква

Синоќа се запалило возило на булевар во близина на Соборниот храм, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Според полицискиот билтен, вчера околу 20:20 часот...

Црна хроника 02.09.22 | 22:09

Отворена хауба и пеплосана предница: Еве што остана од изгорениот автомобил кај Влада

Отворена хауба и пеплосана предница. Toa e сè што остана од изгорениот автомобил кој попладнево се запали на булеварот „Климент Охридски“ спроти бензинската на „Макпетрол“...

Црна хроника 02.09.22 | 20:57

Изгоре автомобил кај Влада

Возило се запали попладнево на булеварот „Климент Охридски“ спроти бензинската на „Макпетрол“ во близина на зградата на владата. Огнот беше локализиран од скопските...

Црна хроника 26.07.22 | 22:41

Гореше полициско возило во движење

Возило на Министерството за внатрешни работи горело во движење, соопштија од полицијата. Немилиот настан се случил вчера, кога во 16:03 часот во СВР Куманово било пријавено...

Македонија 21.07.22 | 16:25

Прилеп е претворен во град на мафијата, насилството и безредието благодарение на Спасовски и власта

Благодарение на централната власт и МВР предводено од Оливер Спасовски, Прилеп е претворен во град на мафијата, насилството и безредието, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако...

Македонија 20.07.22 | 14:42

Ристески: Пред четири години ми ја запалија и викендицата, ама по цена на мојот живот нема да гласам

Очигледно е дека се работи за некоја спрега на криминал и политика и очигледно е дека јас како пратеник во Собранието на Република Македонија, моите ставови, моите активности...

Македонија 20.07.22 | 11:34

Милошоски: Прашајте во градот кои се и што прават Лукароски, Џемо и Гешоска и многу работи за криминалот и мафијата ќе ви станат појасни

Ова во Прилеп е нарачана закана кон пратеник од опозицијата, заради неговите критики кон власта за предавничкиот протокол со Бугарија, вели пратеникот Антонио Милошоски...

Црна хроника 20.07.22 | 11:24

Извршен увид на местото каде што гореше автомобилот на пратеникот Ристески

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Прилеп изврши увид на лице место на локацијата каде во текот на ноќта беше опожарен автомобил во сопственост...

Македонија 20.07.22 | 09:29

Јавно кажа дека нема да гласа за промена на Уставот, ноќва му гореше автомобилот

Пред 4-5 дена јавно кажа дека нема да гласа за промена на Уставот заради задоволување на болните амбиции на Заев, Ковачевски и Османи, a оќеска е запален автомобилот на...

Црна хроника 20.07.22 | 08:44

Опожарено возилото на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Петар Ристески од Прилеп

Синоќа околу 2 часто по полноќ во ТППЕ Прилеп бил пријавен пожap на автомобил на Ул. “Цар Самоил”. Екипа со тројца пожарникари излегла на терен и за брзо време пожарот...

Црна хроника 25.05.22 | 11:40

Се запали „мерцедес“ на автопатот Куманово-Скопје

Автомобил „мерцедес“ со германски регистарски ознаки бил опожарен, вчера кај наплатната станица кај Романовце, информираа денеска од Регионалниот центар за управување...

Црна хроника 13.01.22 | 11:42

Запалиле автомобил на сограѓанин – уапсени двајца кумановци

Полицијата уапси две лица кои предизвикале пожар на возило на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 17:05 часот полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле...

Црна хроника 22.12.21 | 08:30

За 3 минути изгоре „мерцедесот“ во кој се возел претседателот на Стопанската комора за енергетика Ѓорѓи Манасков

Експлодира и целосно изгоре возилото во кое се возел претседателот на Стопанската комора за енергетика, Ѓорѓи Манасков. Воизлото се сторило пепел за три минути, а за...

Црна хроника 22.11.21 | 12:27

Изгоре „ауди“ во Куманово

Автомобил „ауди“ бил опожарен вчера во кумановската населба Карпош, соопштија денеска од СВР Куманово. Вчера во 21: 45 часот било пријавено дека на улица „100“ во Куманово...

Црна хроника 11.10.21 | 18:51

Се запали мерцедес кај Бит Пазар

На 11.10.2021 во 05:5 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар настанал пожар  во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(43)...

Црна хроника 09.08.21 | 18:21

Изгоре ауди 4 на булевар во Ново Лисиче

На 09.08.2021 во 03.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато” настанал пожар во патничко возило „ауди а4″, со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Црна хроника 24.07.21 | 23:14

Целосно изгоре возило на автопатот Гостивар – Тетово

Вечерва на автопатот Гостивар – Тетово се запали возило. Пожарот веднаш го зафатил целиот автомобил кој изгорел, а на местото на настанот пристигнаа и полицијата и...

Црна хроника 15.07.21 | 16:51

Запалено комбе предизвика прекин на сообраќајот до граничниот премин Делчево

Поради интервенција врз запалено возило на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) од Делчево во моментов во застој е сообраќајот на патот Делчево – Ѕвегор –...

Црна хроника 23.03.21 | 09:32

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево

Едно лице загина, а двајца се тешко повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево. До несреќата, што...

Црна хроника 08.02.21 | 11:10

Скопјанец осомничен за предизвикан пожар врз автомобил и поседување оружје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 36-годишно лице за кое постои основано сомнение дека...