Ознака: опожарено возило
Црна хроника 28.12.20 | 14:51

Целосно изгоре автомобил сред Струмица

На улицата „Климент Охридски“ во Струмица денеска во 13:15 часот изгоре автомобил марка „алфа ромео“, соопштија од Територијалната професионална против пожарна единица...

Црна хроника 07.08.20 | 18:15

Запалени две возила во Карпош

Во пожар што избувнал вчера наутро на улица „Кленоец“ во Општина Карпош, опожарени се две возила. Првото е „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Црна хроника 05.08.20 | 22:50

Зaпaлeнo возило во Влае, веројатно поради рекет

Рано утрово во 02.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг просторот од бул.„Партизански одреди“ со ул.„Есперанто“, во населба Порта Влае, настанал пожaр...

Црна хроника 25.07.20 | 13:21

Утрово целосно изгоре автомобил

Претпладнево околу 10 часот изгоре автомопбил марка „опел“ во селото Банско, кај Струмица, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица. Пожарот...

Црна хроника 02.07.20 | 21:00

Опожареното возило не е во сопственост на Владата

Владата соопштува дека според информациите на Службата за општи и заеднички работи во Владата на Република Македонија, возилото за кое „Република“ пишуваше дека е...

Црна хроника 01.07.20 | 14:50

Запален „јагуар“ во Кичево

Во раните утрински часово негде околу 1:40 часот пополноќ, во полициската станица Кичево пријавен е пожар во патнички автомобил „јагуар“, сопственост на А.М.(41) од Кичево,...

Црна хроника 08.06.20 | 10:46

Возило се запалило во движење на стариот пат Тетово-Скопје, нема повредени

Нема повредени лица во пожарот што избувнал утринава околу 9 часот во возило во движење на стариот пат Тетово-Скопје. Утрово во 8 часот и 55 минути во СВР Тетово е пријавено...

Црна хроника 26.03.20 | 10:24

Запалено возило во Прилеп

Вчера во 19.50 часот во Полициската станица Прилеп, З.Б.(52) од Прилеп пријавил дека на ул.„Задарска“ во Прилеп било опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски...

Црна хроника 24.01.20 | 12:14

Запален автомобилот на поранешниот министер Дритон Кучи

Ноќва околу 1.43 часот во СВР Скопје било пријавено дека во подземна гаража на ул.„Босна и Херцеговина“ во Скопје настанал пожар во неколку возила. Полициски службеници...

Црна хроника 27.12.19 | 10:49

Запалено „БМВ“ на скопски бизнисмен

„БМВ“ на скопски бизнисмен ноќва гореше на паркингот кај ТЦ „Зебра“ во Капиштец. Како што соопшти МВР утрово, пожарот на улицата „Васил Ѓоргов“ бил пријавен ноќва...

Црна хроника 26.12.19 | 19:06

Се запали автомобил во Порта Влае

На паркинг во комплексот Порта Влае се запали автомобил. Во гаснењето се ангажирани голем број пожарникари, кои се справуваат со пожарот. Засега не е позната марката...

Црна хроника 24.12.19 | 13:25

Приведена жена под сомнеж дека опожарила автомобил

Една жена е приведена под сомнеж дека предизвикала опожарување на автомобил во гостиварското село Чајле. Според СВР Тетово, полициски службеници, ноќеска (24 декември),...

Црна хроника 02.09.19 | 18:42

Се запалил крајслер, изгореле ауди и мазда

Изминатата ноќ, некаде околу 03.00 часот по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Беласица“ настанал пожар во возило „крајслер“, сопственост на А.С., а од...

Црна хроника 01.09.19 | 21:03

Во опожарено југо пронајден мртов маж

На 31.08.2019 во 07.30 часот било пријавено дека во с.Полаки, кочанско, во опожарено патничко моторно возило „застава југо“ со штипски регистарски ознаки, бил пронајден починат...

Црна хроника 01.09.19 | 17:23

Маж пронајден мртов во опожарено возило

Четириесет и деветгодишен маж од Кочани, со иницијали Т.К. бил пронајден починат во опожарено патничко моторно возило. МВР јави дека извршен е увид и телото по наредба...

Црна хроника 24.08.19 | 23:32

Мерцедес на арачиновец се запали на патот Градско – Прилеп

Синоќа во 23.40 часот во СВР Битола, Ф.И.(26) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека на патот Градско – Прилеп, додека го управувал неговото патничко возило „Мерцедес” со...

Црна хроника 18.05.19 | 15:46

Гореше „мерцедес“ во Аеродром

Ноќва во 02.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„АСНОМ“ во скопски Аеродром настанал пожар во патничко возило „мерцедес“, сопственост на И.В.(42) од Скопје,...

Црна хроника 18.05.19 | 12:00

Се запали полициско возило кај МВР

Полициско возило „пинц гауер“ пред еден час се запали на бензинската пумпа во кругот на Министерството за внатрешни работи. Како што соопшти МВР, од засега непознати...

Црна хроника 12.05.19 | 11:59

Ноќва гореше „мерцедес“ во Жданец

Ноќва околу 3 часот во ЕИК-Скопје, Д.В. пријавила дека на ул.„Теодосиј Синаитски“ во Скопје било опожарено паркирано патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски...

Црна хроника 20.03.19 | 09:35

Возило во движење се запали утринава кај „Рамстор мол“

Возило во движење утринава околу 8 часот се запалило кај Старата железничка станица во близина на трговскиот центар „Рамстор мол“. Од Територијалната противпожарна...